APEL PORZĄDKOWY KLAS IV – VIII

10 października 2023 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w apelu porządkowym.

Dyrektor Szkoły Anna Bednarek oraz Pedagog Szkolny Anna Wróblewska – Kaczorowska przypomniały uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w szkole.

Gośćmi spotkania z młodzieżą byli dzielnicowi V Komisariatu Policji w Częstochowie –
asp. Ewelina Orłowska oraz asp. szt. Stanisław Trajdos. Policjanci omówili zagadnienia związane
z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Poruszyli tematykę przemocy fizycznej, psychicznej cyberprzemocy, hejtu, zagrożeń płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania
z Internetu. Zwrócili uwagę na poszanowanie mienia zarówno w szkole, jak i dzielnicy. Policjanci przekazali młodzieży informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, hulajnodze, deskorolce.