Certyfikat „Szkoła Patriotów” – nasze kolejne wyróżnienie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zgłosiła swój udział w wojewódzkim projekcie edukacyjnym „Szkoła Patriotów”, który był organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem szeregu działań było kształtowanie postaw patriotycznych naszych uczniów poprzez przywracanie  i podtrzymywanie pamięci o ważnych w historii naszej Ojczyzny i regionu bohaterach i wydarzeniach. Za realizację projektu była odpowiedzialna pani Joanna Filak – nauczycielka historii.

27 listopada 2023r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara                             w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W trakcie uroczystości uhonorowano szkoły, które spełniły wymagane kryteria regulaminu.

Znaleźliśmy się w zacnym gronie szkół, które otrzymały certyfikat z tytułem „Szkoła Patriotów”. Certyfikat ten nadaje wysoką rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez naszą szkołę. Zyskaliśmy prawo do posługiwania się tym tytułem w sytuacjach oficjalnych. Zostaliśmy wpisani jako jedna z nielicznych szkół podstawowych z Częstochowy do rejestru Śląskiego Kuratora Oświaty.

Wyjątkowym znakiem tytułu „Szkoła Patriotów” jest otrzymany również bandolier i Ziarno Niepodległości.

Oceny realizowanych projektów dokonała kapituła w składzie: Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty, Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Sznajder – dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Katowicach, Anna Rakocz – Przewodnicząca Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Represjonowanych w Stanie Wojennym, Romuald Kubiciel – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu.