„Do Hymnu!” – realizacja projektu patriotycznego o zasięgu ogólnopolskim

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu!”.

W dniu 15.11.2023r. w sali gimnastycznej o godzinie 8.30 odbędzie się uroczyste przesłuchanie konkursowe, w którym będą uczestniczyć uczniowie z klas 2, 3, 4, 5, 6, 7 oraz 8,  grono pedagogiczne, jurorzy, rodzice oraz zaproszeni goście. Jest to szczególny dzień dla naszej społeczności uczniowskiej, dlatego odpowiednio się do niego przygotowujemy. Prezentacja konkursowa będzie polegała na zaśpiewaniu trzech pieśni hymnicznych jednocześnie przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Wykonanie pieśni odbędzie się bez towarzyszenia instrumentów, jak również obowiązuje znajomość wszystkich zwrotek prezentowanych utworów. Pieśni wybrane przez naszych uczniów to:

– „Mazurek Dąbrowskiego”

– „Hymn Szarych Szeregów”

– „Marsz Polonia”

Warto podkreślić, iż uczniowie bardzo sumiennie podeszli do tego przedsięwzięcia i już prawie wszyscy znają teksty prezentowanych pieśni na pamięć, choć generalne próby dopiero przed nami. Najważniejszym elementem okazuje się współpraca śpiewających uczniów z dyrygentem, a dyrygentem będzie s. Krystyna Oleander, która jest doświadczonym muzykiem oraz dyrygentem.

W dniu występu bardzo ważny będzie również strój galowy uczniów. W miarę możliwości uczniowie zakładają białe koszule z kołnierzykiem, czarne bądź granatowe spodnie (chłopcy), czarną bądź granatową spódniczkę (dziewczynki), włosy dłuższe związane w wysoką kitkę, tak, aby było widać twarz osób śpiewających. Ważne są koszule z kołnierzykiem, ponieważ będą wywiązane czerwone kokardki, aby dodać uroczystego charakteru do naszego występu. Dziewczynki z klas 2, 3 i 4 zakładają białe rajstopy.

Każdy uczeń w dniu występu otrzyma imienny dyplom, który zostanie wręczony po występie oraz uwagę pozytywną za reprezentowanie szkoły w konkursie ogólnopolskim.

Przesłuchanie konkursowe będzie nagrywane oraz publikowane w lokalnych mediach społecznościowych. Wstęp na wydarzenie jest otwarty, zatem każdy z rodziców może w nim bezpośrednio uczestniczyć. Warto podkreślić, iż podczas przesłuchania to  uczniowie prezentują swoje umiejętności wokalne, natomiast rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście przyjmują rolę widza.