DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września z okazji Dnia Głośnego Czytania odbył się dla uczniów klas czwartych Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów klas czwartych. Każdy z nich zaprezentował fragment wybranej przez siebie książki z serii „Czytam sobie. Poziom III”.

Jury w składzie: p. Beata Piech – nauczyciel bibliotekarz, p. Beata Kędzierska – nauczyciel polonista, Justyna Chamala, uczennica klasy 7b, Jakub Mituła, uczeń klasy 7b przyznało:

I miejsce Milenie Napierskiej, kl. 4b

II miejsce Amelia Lara, kl. 4a

III miejsce Marta Bzducha, kl. 4b

Oceniano płynność, tempo, dykcję i interpretację wybranego fragmentu. Zwycięzcy konkursu tradycyjnie otrzymają nagrody książkowe i dyplomy w czasie apelu z okazji Święta Niepodległości. Konkurs prowadziły uczennice klasy 7b – Maja Florczyk i Julia Świercz, a zorganizowała p. Beata Kędzierska.