III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

27.09 odbyła się III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej zorganizowana przez Hufiec ZHP Częstochowa, Wydział Edukacji UM Częstochowy, SP8 i SP52.

Udział w nim wzięły dwa patrole z naszej szkoły, nad którymi opiekę sprawował p. Michał Krzypkowski. Pierwszy patrol składał się z uczniów klas IV (Fabian Foryś, Jakub Litwiński, Bartosz Salamucha), a drugi z uczennic klas V (Emilia Berdys, Wiktoria Chudaszek, Zofia Przygodzka, Laura Sosińska, Gabriela Szymczyk).

Na miejscu zbiórki otrzymali mapę z oznaczonymi punktami kontrolnymi, które umiejscowione były miejscach pamięci narodowej. Następnie musieli zameldować się i wykonać zadanie przy każdym z nich. Na koniec na mecie odbyła się uroczystość uczczenia 84. rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego.

Cała impreza była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, a uczniom bardzo spodobał się ten rodzaj okazywania patriotyzmu.