Kreatywne zajęcia

Uczniowie klas 3a i 3b biorą udział w zajęciach podczas których korzystają z klocków Lego Spike Essential i Lego BricQ zakupionych w projekcjie Laboratoria Przyszłości.

Zajęcia z Laboratoriów Przyszłości, podczas których mamy okazję pracować z zestawami Lego Spike Essential i Lego BricQ, sa niezwykle inspirujące i edukacyjne. Zastosowanie klocków Lego w połączeniu z technologią Spike Essential otwiera przed nami fascynujący świat programowania i robotyki.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności konstrukcyjne, ale także zgłębiać tajniki programowania, korzystając z intuicyjnego interfejsu. Zadania związane z programowaniem robotów Lego Spike Essential pozwoliły na zdobycie praktycznej wiedzy z obszaru informatyki, jednocześnie rozwijając umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Wprowadzenie do świata Lego BricQ dodatkowo wzbogaciło nasze doświadczenia. Klocki te, specjalnie zaprojektowane do wspierania nauki matematyki, rozwijają kreatywność i umiejętności rozwiązywania problemów. Zabawa klockami Lego BricQ nie tylko angażuje uczestników, ale również zachęca do eksperymentowania i tworzenia własnych, unikalnych konstrukcji.

Zestaw LEGO Education BricQ Motion Essential jest doskonałym narzędziem do wykorzystania w szkole. Został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc uczniom w nauce nauk ścisłych i technologii poprzez zabawę z klockami LEGO. Zestaw BricQ Motion Essential składa się z różnych elementów, w tym klocków, opon, łańcuchów i innych elementów mechanicznych, które można używać do budowania różnych modeli i maszyn. Każdy zestaw zawiera instrukcje, które pomagają uczniom zbudować modele, a także inspiracje do eksperymentowania i tworzenia własnych konstrukcji. Jedną z najważniejszych zalet zestawu BricQ Motion Essential jest to, że rozwija umiejętności STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) u uczniów. W zestawie BricQ Motion Essential znajdują się również karty zadań, które pomagają uczniom w rozwiązywaniu problemów i ćwiczeniach praktycznych. Dzięki temu mogą rozwijać umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, pracy zespołowej i kreatywności.

Zestaw Lego Spike Essential to zestaw edukacyjny dla dzieci, którego celem jest nauka podstaw programowania oraz umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Zestaw składa się z klocków Lego, specjalnych czujników i programowalnego klocka, który pozwala na sterowanie i programowanie różnych modeli robotów.

W ramach zestawu Lego Spike Essential, dzieci uczą się podstawowych koncepcji programowania, takich jak instrukcje warunkowe, pętle i zmienne. Mogą także eksperymentować z różnymi projektami i rozwiązywać różne problemy, np. projektując i programując robota, który ma za zadanie przeprowadzenie wyścigu lub pokonanie przeszkód na trasie.

Zestaw ten rozwija również kreatywność i innowacyjne myślenie, zachęcając dzieci do eksperymentowania z różnymi projektami i pomysłami oraz do wykorzystania kreatywnych rozwiązań w celu osiągnięcia celów.

Lego Spike Essential jest zalecany dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, jednak może być także stosowany w szkołach i innych instytucjach edukacyjnych, jako narzędzie do nauki programowania i rozwoju kreatywności.