Podziękowania

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego wraz z Gronem Pedagogicznym serdecznie dziękuje za zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia terapii integracji sensorycznej tj. maglownicy dużej. Dzięki Państwa inicjatywie nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w korzystnych dla ich rozwoju zajęciach i szybciej osiągać cele terapeutyczne.

Maglownica to urządzenie dostarczające stymulacji proprioceptywnej. Dziecko przeciskając się pomiędzy wałkami stymuluje układ czucia głębokiego. Wykorzystywana ona  jest szczególnie podczas terapii zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci i stosuje się ją między innymi w celu hamowania obronności dotykowej. Ćwiczenia na maglownicy polegają na dostarczaniu dużej dawki wrażeń czucia głębokiego, a jej zaletą jest równomierne i ciągłe działanie bodźców.
Serdecznie dziękujemy za Państwa wkład w doposażanie sali terapeutycznej!