Projekt edukacyjny „Poznajemy Jurę Krakowsko – Częstochowską”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkołę Podstawową nr 15 im. Polskich Noblistów w Częstochowie, Szkołę Podstawową nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Częstochowie.

Autorzy projektu zaproponowali uczniom udział w 4 konkursach – plastyczno-historycznym ,,Jura przed laty i dziś – tajemnice jurajskich zamków i warowni”, biologiczno-geograficznym na prezentację multimedialną ,,Osobliwości Jury Krakowsko-Częstochowskiej”, fotograficznym ,,Jesień na Jurze”oraz historyczno-literackim ,,Historia i legenda w przewodniku turystycznym”.

Do rywalizacji zgłosiło się 453 młodych ludzi z 33 szkół podstawowych z Częstochowy i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów klas 4-7. Konkurencja była ogramna, tym większy sukces dla laureatów.

Szczególnie gratulujemy naszym podopiecznym: Jagodzie Mieruszyńskiej – uczennicy kl. 6c oraz Filipowi Szyińskiemu – uczniowi klasy 5a, którzy zdobyli III miejsce w konkursie fotograficznym „Jesień na Jurze„.

Opiekunem projektu była p. Katarzyna Bender.