Projekt eTwinning: „United We Play: A Global School Sports Events”

Z radością informujemy o nadchodzącym projekcie eTwinning pt. „United We Play: A Global School Sports Events”, którego koordynatorem i pomysłodawcą jest Anna Prószyńska, a realizatorem Michał Krzypkowski. Projekt będzie realizowany przy współpracy międzynarodowej z pięcioma szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Włoch oraz Rumunii, a jego uczestnikami zostaną uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły.

Celem projektu jest promocja aktywnego stylu życia poprzez wprowadzanie nowych i ciekawych zajęć wychowania fizycznego, które wpłyną pozytywnie na samopoczucie fizyczne uczniów, ich umiejętności motoryczne oraz radość z aktywności fizycznej. Projekt położy także szczególny nacisk na:

• Wzmacnianie pracy zespołowej, komunikacji i współpracy – uczniowie będą brać udział w zadaniach grupowych, które wymagają współdziałania i wspólnego zaangażowania.
  • Promowanie integracyjnych aktywności fizycznych – zajęcia będą dostosowane tak, aby każdy uczeń mógł uczestniczyć, niezależnie od poziomu swoich umiejętności, wzmacniając poczucie przynależności i radość z uprawiania sportu.

Zwieńczeniem projektu będzie e-book – bogaty zbiór międzynarodowych gier sportowych gotowych do wdrożenia na lekcjach wychowania fizycznego, zawierający również fotorelacje i osobiste wrażenia uczestników dotyczących projektu.

Projekt będzie realizowany od listopada 2024 roku do kwietnia 2025 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do śledzenia postępów projektu oraz wspierania naszych młodych sportowców w ich międzynarodowej przygodzie z ruchem i zdrowym stylem życia!