Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych

Uczniowie klasy VIII a uczestniczyli w Tygodniu Lokalnych Branż Zawodowych. Organizatorem przedsięwzięcia w tym roku był Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Centrum Informacji Zawodowej oraz częstochowskie szkoły branżowe.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z zawodami i branżami obecnymi w lokalnej ofercie edukacyjnej oraz na lokalnym rynku pracy.

Działania podjęte w ramach przedsięwzięcia Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych  dostarczyły uczniom wiedzy na temat edukacji zawodowej, pozytywnych przykładów rozwoju zawodowego w lokalnym środowisku, zainspirowały ich do bardziej przemyślanych i trafnych wyborów ścieżek kariery edukacyjnej.

Dnia 1 grudnia 2023 r. uczniowie uczestniczyli w warsztatach projektowo – graficznych
w Zespole Szkół Technicznych. Zapoznali się z zawodem technik architektury krajobrazu, przedstawiona im została oferta szkoły.

Dnia 5 grudnia 2023 r. ósmoklasiści wzięli udział w spotkaniu w Hotelu Ibis. Poznali
zasady kształcenia w zawodach z branży turystyczno – hotelarskiej oraz gastronomicznej.