Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

27 października uczniowie klas 5-8 wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Głównym celem organizatorów wyjazdu był udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagielońskiego.

Grupa 29 uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych lekcjach na terenie Centrum, prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu. Były to zajęcia warsztatowe: Szkielet człowieka i Daktyloskopia w praktyce oraz trasy specjalne z przewodnikami: Ewolucja człowieka i Historia życia na Ziemi. Klimat uczelni udzielił się wszystkim uczestnikom zajęć, którzy bardzo chętnie pracowali i z uwagą przysłuchiwali się wykładowcom.

Po obiedzie odbyliśmy jeszcze krótki spacer Drogą Królewską z licencjonowanym przewodnikiem miejskim. Uczniowie zwiedzili Barbakan, Bramę Floriańską, Mały Rynek, Sukiennice, Wieżę Ratuszową i Collegium Maius.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, wycieczka była udana. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie zaprocentują w niedalekiej przyszłości naszych uczniów.

Organizacja wycieczki i opieka nad uczniami: Katarzyna Bender, Adam Wrzaszczyk.