Walentynki 2023/2024

14 lutego to dla wielu osób wyjątkowy dzień. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90…  Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek i upominków.

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o tym dniu i jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy i została doręczona do adresatów. Z powodu znacznej ilości walentynkowych liścików, były aż trzy grupy „listonoszów”. Tego dnia część uczniów miała na sobie ubiory koloru czerwonego – koloru miłości.