Warsztaty PCK

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie
PROGRAM WYCHOWAWCZO- PROFILAKTYCZNY POD NAZWĄ „BEZPIECZNA I ŚWIADOMA MŁODZIEŻ”

W dniach 11, 12 i  13 grudnia 2023r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas 6abc w ramach Programu wychowawczo- profilaktycznego pod nazwą „Bezpieczna i świadoma młodzież”, który został opracowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie. Zadanie to zostało zlecone i sfinansowane w całości przez Gminę Miasto Częstochowa.

Program zakłada działania ukierunkowane na podnoszenie kompetencji związanych z bezpieczeństwem, promocją zdrowia, w tym przede wszystkim profilaktyką uzależnień i pierwszą pomocą, a także tworzeniem warunków do współpracy szkół i świetlic środowiskowych z Polskim Czerwonym Krzyżem.

W ramach warsztatów zostały przeprowadzone praktyczne i teoretyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności udzielania pierwszej pomocy w wymiarze 2 godzin dla klasy.

Koordynatorem projektu z ramienia szkoły jest p. Edyta Szeląg.